Stare franki szwajcarskie wycofane z obiegu CHF
U nas wymienisz je na gotówkę od ręki!
tel. (22) 118 39 60 lub 535 807 696 ul. Kobielska 23, Warszawa
Szwajcarski Bank Narodowy, będący naszym polskim odpowiednikiem, jako jedyny na świecie przyjmuje wycofane z obiegu franki. Zatem, jeśli masz w swoim portfelu banknoty w tej walucie, ale już stare, nienadające się do zrealizowania jakiegokolwiek zakupu, musiałbyś udać się do Berna. To tam jest jego siedziba, w której mógłbyś wymienić swoje franki szwajcarskie na akceptowalną gotówkę. Jednak nawet taka podróż i pojawienie się w tamtejszym banku centralnym nie daje gwarancji przyjęcia Twoich pieniędzy. Placówki takie jak Schweizerische Nationalbank często wymagają potwierdzenia tego, w jaki sposób osoba posiadająca stare franki szwajcarskie nabyła je, zwłaszcza jeśli jest obcokrajowcem. Skutkiem Twoja podróż mogłaby zakończyć się fiaskiem, a Ty nadal zostałbyś z gotówką, której nigdzie nie wydasz.
Z kolei zgłaszając się do DukatKantor w niezwykle prosty i szybki sposób wymienisz każdą ilość wycofanej waluty na gotówkę w polskich złotych. Dzięki temu, że nieustanie śledzimy zmieniające się trendy na rynku i obowiązujące standardy, jesteśmy w stanie zaproponować niezwykle konkurencyjną cenę.
Szwajcaria utożsamiana z najwyższej klasy zegarkami, niezawodnymi, będącymi arcydziełami prawdziwych zegarmistrzów, w swoim obiegu posiada równie dopracowane banknoty. Franki, które obecnie służą jako środek płatniczy w tym kraju pochodzą już z serii ósmej i dziewiątej. Mimo, że ta przedostatnia została relatywnie niedawno wypuszczona do obiegu, już jest pierwszą do wycofania. Są nimi kolorowe banknoty przedstawiające osobistości z historii. Warto zwrócić uwagę, że papierowe środki pieniężne, które już w tym momencie są nieaktualne, również prezentują wizerunki polityków, doktorów, czy artystów. Wśród nich znajduje się Konrad Gesner – bibliograf i pisarz, czy też Albrecht von Haller – lekarz. Do DukatKantor zapraszamy właścicieli nieaktualnych już franków szwajcarskich, których nie przyjmie niestety już żaden sklep. Banknoty te są sukcesywnie wymieniane dlatego, ponieważ wtedy ryzyko sfałszowania tych środków płatniczych zostaje zminimalizowana do absolutnego minimum.
Chcesz wymienić stare lub wycofane banknoty różnych walut na gotówkę? Skorzystaj zatem z usług profesjonalistów i odwiedź Dukat Kantor. Skupujemy monety i bilony wydane przez banki wielu krajów w tym funty brytyjskie, korony norweskie, czy też dolary amerykańskie i kanadyjskie. Przyjmujemy nie tylko te, które zachowane zostały w świetnym stanie, ale również uszkodzone. Wiele placówek bankowych odmawia przyjęcia zniszczonych, starych pieniędzy. My jednak prowadzimy ich skup, weryfikujemy i płacimy adekwatnie do poziomu, w jakim się znajdują. Zapraszamy również posiadaczy wycofanych marek niemieckich, czy franków szwajcarskich emitowanych w latach 1976 – 1993. Z każdym klientem zawsze dokonujemy transakcji satysfakcjonującej dla obu stron. Nie ma znaczenia, z jakim nominałem się do nas zgłosisz – gotówkę wypłacamy natychmiast. Całą transakcję przeprowadzamy szybko, rzetelnie i bez zbędnych formalności.
Istnieją dwa powody będące odpowiedzią na to pytanie. Pierwszym z nich są aspekty ekonomiczne. Ciągłe zmiany zachodzące na międzynarodowym rynku powodują, że w wielu krajach wprowadza się mocniejsze waluty, zastępując nimi dotychczasowe i często słabsze. Doskonałym przykładem jest euro, które wypiera inne środki płatnicze w krajach Unii Europejskiej. Dzięki temu ułatwia się przeprowadzanie międzynarodowych transakcji.
Drugim powodem, przez który wiele bilonów i monet staje się bezwartościowe jest zwiększenie bezpieczeństwa. Coraz nowsze zabezpieczenia, którymi państwa posługują się by ustrzec się przed fałszerzami sprawiają, że wieloletnie eksploatowane pieniądze wyraźnie różnią się od nowo wprowadzanych do obiegu.
Jak mówi stare powiedzenie: nic nie trwa wiecznie. Pewna epoka, związana z monetami i gotówką zakończyła się w Szwajcarii, dokładnie 30 kwietnia 2021 roku. Kraj, znany z zamiłowania do korzystania z gotówki, wycofał ósmą serię starych franków szwajcarskich z obiegu. Co zastąpi stare banknoty?
Jeszcze do niedawna mieszkańcy, jednego z najbogatszych państw w Europie mogli korzystać z banknotów z wizerunkami zasłużonych, szwajcarskich osobistości. Wycofane franki szwajcarskie nie będą już przyjmowane jako główny środek płatniczy, bowiem zastąpią je zupełnie inne, nowe banknoty, których szata graficzna związana będzie z ,,wieloma obliczami Szwajcarii”. Będą to pierwsze w historii banknoty pozbawione wizerunków jakichkolwiek ludzkich twarzy.
Proces, jakim było wycofanie starych franków szwajcarskich nie polegał tylko na zmianie szaty graficznej. Istotną kwestią było wprowadzenie jeszcze większego bezpieczeństwa, w kraju, w którym ponad 70% respondentów zdeklarowało, że częściej korzysta z gotówki niż z kart płatniczych. Jest to ewenement, zwłaszcza, że bankowość internetowa rozwija się błyskawicznie na całym świecie i może poszczycić się wieloma zwolennikami. Szwajcarzy w dalszym ciągu są wierni klasycznej formie płatności. Nowa waluta posiadać ma więc nowe funkcje, odporne na potencjalne fałszerstwa, związane z podrabianiem banknotów.
Jeśli więc w Twoim portfelu zalegają stare franki szwajcarskie, możesz odwiedzić kantor, taki jak nasz, w którym prowadzony jest skup tej waluty.
Banknoty franka szwajcarskiego są wyjątkowe i unikatowe, a to z tego względu, iż drukowane są one w orientacji pionowej, a nie poziomej, jak w przypadku pozostałych walut świata.
Ze względu na swój niepowtarzalny wygląd oraz charakterystyczne zabarwienie franki szwajcarskie uznane zostały za najpiękniejszą walutę świata.
Jak powszechnie wiadomo, w Szwajcarii obowiązują aż cztery języki urzędowe niemiecki, retoromański, francuski oraz włoski. Nikogo więc nie powinien zdziwić fakt, że na banknotach franków szwajcarskich znajdują się napisy we wszystkich czterech językach.
Od roku 1995 rozpoczęto stopniowe wprowadzanie do obiegów banknotów serii VII, które miały zastąpić serię VI. Zastanawiasz się, co zatem z serią VII? Chociaż powstała, to nigdy nie trafiła ona do obiegu. Dlaczego? Zgodnie z założeniami miała ona zostać wprowadzona wyłącznie w sytuacji, kiedy funkcjonujące w obiegu byłyby często fałszowane.
Skupujemy uszkodzone lub zniszczone funty brytyjskie. Płacimy do 85 % wartości rynkowej.
W 2021 roku stare funty wymienisz także w takich miastach jak Kraków, Łódź i Katowice. W kolejnych latach planujemy rozwój sieci placówek na inne duże aglomeracje, w tym trójmiasto – Gdynia, Gdańsk i Sopot. Z czasem wycofane funty wymienisz także w takich miastach jak Szczecin, Wrocław i Poznań.
ul. Kobielska 23 | 04 – 359 Warszawa | woj. mazowieckie | email: biuro@dukatkantor.pl | tel: 22 414-44-64 | NIP: 5342078947